Genel

Trend Micro Worry-Free Business Security Services

Herkese Merhaba,

Hizmet verdiğim birçok firmada kullandığım, yönetiminden ve koruma performansından memnun kaldığım, defalarca Crypto Locker içerikli mailleri etkisiz hale getirdiğini gördüğüm Trend Micro Worry-Free ürünü hakkında birkaç makale yazarak deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

İlk olarak Worry-Free ürününün sürümlerine göre özelliklerini karşılaştıralım.

 

Bu tabloda en ayırt edici özellik Security Standart ve Advanced sürümlerinin yönetimi için bir sunucuya ihtiyaç duyulurken Security Services sürümü için sunucu ihtiyacı yoktur. Web tabanlı bir yönetim paneli mevcuttur.

Advanced sürümünde sunucu ihtiyacı olması bir dezavantaj gibi gözükse de sadece bu sürümde olan istenmeyen e-posta koruması ve içerik filtrelemesi özellikleri gözardı edilmemeli. Ayrıca Advanced sürümü MS Exchange ve Office 365 için ek koruma sağlamaktadır.

Yazılarımızda ağırlıklı olarak Web üzerinden yönetilen Security Services sürümünü inceleyeceğiz.

Nedir bu Worry-Free Business Security Services ?

Tümleşik bir çözüm olan WFBS-Services, son nokta içinde bulunan tüm Security Agent’ları yöneten bir WFBS-Services Server’dan oluşur.

Security Agent‘lar, yüklenmiş oldukları sunucuya rapor verir. Tehdit algılama, Security Agent başlangıcı, Security Agent kapanışı, tarama başlangıcı ve bir sunucuya yapılan güncellemenin gerçek zamanda tamamlanması gibi olay bilgilerini gönderir.

Security Agent ayarlarını sunucudan denetleyebilir ve kullanıcılara belirli ayarları yapılandırma ayrıcalığı vermeyi seçebilirsiniz.

WFBS Services’ in diğer bileşenlerinden de biraz bahsedelim;

  • SmartScan Sunucusu: Kalıp dosyaları kullanıp istemcileri taramaya olanak sağlayarak istemcinin toplam yükünü azaltır.
  • Android Güvenlik Aracısı: Android aygıtlara yüklenen ve aygıtı güvenli olmayan web sitelerinden, zararlı uygulamalardan koruyarak hırsızlığa karşı özellikler sağlayan küçük bir uygulamadır.
  • iOS için Güvenlik Profili: iOS aygıtlara yüklenen ve hırsızlıktan koruma özellikleri sağlayan bir profil.

Av-test.org sitesinde Nisan ayı için tanınmış antivirüs yazılımlarının karşılaştırmasını yaptım, sonuç şu şekilde. Daha detaylı incelemek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.  https://www.av-test.org/en/compare-manufacturer-results

Bir sonraki makalemizde WFBS Services ‘in koruma özellikleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.


Görüşmek üzere.

 

Share this Story

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *