Office 365 Kurallarında 100 Kişi Limiti

Office 365 üzerinde oluşturulan mail kurallarında çeşitli sınırlamalar vardır. Bunlardan birisi de kurala eklenecek maksimum kişi sayısı. Bir kuralda veya kurallar bütününde toplam kişi sayısı 100 kişiyi geçtiğinde limit hatası alırsınız. Ek olarak bir kişiyi birden fazla kuralda kullanırsanız yine de kişi sayınız artacaktır.

Bu limite çözüm olarak şöyle bir alternatif yöntem izleyebilirsiniz. Mail kurallarını genel olarak işten ayrılan kişilerin mail adreslerini yönlendirmek için kullanıyoruz. Örneğin;  [email protected] mail adresini [email protected] adresine yönlendirmek istiyoruz. Office 365 Exchange üzerinde [email protected] posta kutusunu “Paylaşılan Posta Kutusuna Dönüştür” işlemini yapalım. İşlem tamamlandıktan sonra Paylaşılan posta kutuları içersinde ilgili posta kutusunu adresini görebilirsiniz. Posta kutusunu açıp Posta kutusu temsilcisi kısmına [email protected] adresini ekleyelim.

[email protected] Outlook üzerinde [email protected] posta kutusunu yeni mailbox olarak görecektir. [email protected] mail adresine gelen mailler bu posta kutusuna düşmeye devam edecektir. Bu şekilde kullanıcı hem eski mailleri görmüş olacak hem de kural oluşturmaya ihtiyaç kalmadı .

Not: Posta kutusu paylaştırılan mail hesabının lisansını kaldırabilirsiniz, fakat kullanıcıyı tamamen silerseniz yaptığınız paylaştırma işlemi iptal olur ve posta kutusunu kaybedersiniz.

Faydalı olması dileğiyle…

Share this Story

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *